Loading...
Galeria Piwnica 2018-11-04T17:15:31+01:00

Galeria Piwnica

 

Krótka historia Galerii” Piwnica rysia”

Ponad sześć lat temu na zagospodarowanie piwnicy wpadł ówczesny dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Nr 2 Pan Ryszard Klein. Piwnica miała stać się miejscem spotkań artystów i młodych ludzi, którym cos w” sercu gra”.

W 2007 roku nowy dyrektor Pani Jolanta Skorupa podjęła się remontu kolejnego pomieszczenia i dokończyła prace w pierwszym pomieszczeniu.

Pierwszy wieczór w Piwnicy rysia odbył się 21 września 2007 r , był to Wieczór z poezją i muzyką. Swoje wiersze przedstawili: Zofia Biryńczyk- Borówka, Józef Piontek, Mateusz Klein. O oprawę muzyczną zadbała Grażyna Klein-Jarasz.

A potem to już w każdy piątek odbywały się wystawy malarstwa, fotografii, koncerty muzyki poważnej, gitarowej i rockowej, konkursy rejonowe, ogólnopolskie i międzynarodowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, przeglądy, Liga Recytatorów.

Od września 2008 r. Piwnica rysia mieści się w dwóch salach , a od następnego roku zmieniła nazwę na Galeria” Piwnica rysia”.

 

Zapraszamy młodych i nie tylko młodych amatorów artystów, osoby, które maja pasje i twórczo działają , a chcą pokazać się  w środowisku, spotkać się z przyjaciółmi  i innymi twórcami / poezja, teatr, malarstwo, grafika, fotografia, muzyka/

Galeria „Piwnica rysia” to miejsce dla Was. Panuje tutaj cudowna atmosfera i miejsce sprzyja pasjom i twórczym działaniom.

Kontakt:

dyrektor MDK2 – Jolanta Skorupa   32 271-59-11 lub 609-180-226

About My Work

Phasellus non ante ac dui sagittis volutpat. Curabitur a quam nisl. Nam est elit, congue et quam id, laoreet consequat erat. Aenean porta placerat efficitur. Vestibulum et dictum massa, ac finibus turpis.

Recent Works

Recent Posts