Informacje o MDK 2 Zabrze 2022-09-22T21:14:51+02:00

PRACUJĄCY W MDK 2 ZABRZE

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Zabrzu jest placówką publiczną oświatowo-wychowawczą. Jej działanie oparte jest na Statucie , który określa działania edukacyjne, wychowawcze, opiekuińcze, kulturalne, profilaktyczne, prozdrowotne, sportowe i rekreacyjne. Placówka wspiera rozwój dzieci i młodzieży mając na celu:

• rozwijanie zainteresowań , uzdolnień, doskonalenie umiejętności oraz pogłębianie wiedzy,
  • kształtowanie umiejętności spędzania czasu wolnego,
  • inspirowanie amatorskiego ruchu artystycznego.

Od 21 marca 2011 r. MDK2 jest Miejscem Odkrywania Talentów , tytuł został nadany przez Ministerstwo Edukacji.
”U nas odnajdziesz siebie i rozwiniesz swoją osobowość.”

• Boroń Katarzyna – (zespoły teatralne i recytatorskie) absolwentka filologii polskiej. Jej pasją jest teatr, od 2008 studiuje Reżyserię Teatrów Dzieci i Młodzieży w Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. W ognisku prowadzi zespół recytatorski i  poetycki.
  • Cybulski Maciej (zespoły gitary klasycznej) gitarzysta, nauczyciel, prowadzi zajęcia nauki gry na gitarze klasycznej dla dzieci i młodzieży.
  • Krośniak Andrzej – (zespoły gitary klasycznej) absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II s, a także Akademii Muzycznej w Krakowie /Wydział pedagogiki instrumentalnej/, gitarzysta, pedagog, „1-sze kroki gitarzysty” stawiał w Naszym ognisku pod okiem Leonarda Kupki. Współzałożyciel i muzyk zespołu Pejzaż i COCOTIER.
  • Krzyż Adam– (zespoły gitary) nauczyciel gitary, współzałożyciel i gitarzysta zespołu Duet Majerowska
  • Lucyna Mykietyn – (zajęcia plastyczne) grafik, malarka, nauczycielka plastyki
  • Justyna Langer – Milewska (zajęcia plastyczne)
  • Nowotarski Tadeusz – (zajęcia plastyczne) absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, pedagog, niezależny artysta, malarz, grafik, bierze udział w wielu wystawach na terenie Polski: Zabrze, Katowice, Gliwice, Kraków, Warszawa, a także w świecie: Czechy, Niemcy, Holandia, Anglia, USA, Kanada, Francja. www.nowotarscy.w.interia.pl
  • Dymarz Krystyna – (zespoły wokalno-instrumentalne, zespoły organowe i akordeonowe) absolwentka Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Śląskim, pedagog, prowadzi w ognisku zespół akordeonowy, zespoły wokalno-instrumentalne, zawsze uśmiechnięta, młodzież i dzieci chętnie przychodzą na jej zajęcia
  • Klein Grażyna – (zespoły muzyki dawnej) absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, pedagog, ukończyła oligofrenopedagogikę i muzykoterapię, zafascynowana muzyką dawną, gra i śpiewa w nauczycielskim zespole Belferbend.
  • Muzykant Wioletta – (zespoły taneczne) absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, tancerka, choreograf, pedagog, założycielka Teatru Tańca ATRUM, instruktorka aerobiku i fitness.www.atrum.w.interia.pl
  • Muzykant Mirosław – (zespoły perkusyjne) perkusista, pedagog, kompozytor, koncertuje z wieloma zespołami muzycznymi,www.miroslawmuzykant.prv.pl
  • Skorupa Jolanta (zespoły polonistyczne) nauczyciel, absolwentka Filologii polskiej, Wiedzy o kulturze, chętnie prowadzi zajęcia z młodzieżą zainteresowaną teatrem, poezją, twórczością artystyczną, dyrektor MDK nr 2
  • Szlezak Dawid – nauczyciel gitary, pedagog, magister sztuki
  • Wyrzykowska – Piesik Beata – polonistka, reżyser teatralny, absolwentka Studium Terapii przez Sztukę w Krakowie
    tam gdzie w treści jest ognisko zmienić na placówkę

NUMER KONTA BANKOWEGO

Serdecznie zachęcamy do wpłat na konto bankowe RR

BANK PEKAO SA 87-1240-4849-1111-0000-5353-4141

PROJEKTY EDUKACYJNE

Zero przemocy, mnóstwo perspektyw.

Autorzy programu :
mgr Jolanta Skorupa – dyrektor OPP2, polonista, nauczyciel wiedzy o kulturze,
mgr Mirosław Muzykant – nauczyciel, muzyk, prowadzi zespół perkusyjny,
mgr Tadeusz Nowotarski – nauczyciel, malarz, plastyk, prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa.

Celem programu jest redukowanie zachowań agresywnych dzieci i młodzieży poprzez interaktywne działania edukacyjne i wychowawcze. Rozwijanie  zainteresowań, uzdolnień i umiejętności przez czynne działanie. Program obejmuje: zajęcia plastyczne, inspirowane muzyką /w trakcie koncertu uczniowie malują/, wycieczki plenerowe, wystawy prac w Galerii Piwnica rysia, warsztaty teatralne, kabaretowe, literackie, tworzenie gazety /folderu/ przez zespół dziennikarski. Działania prowadzone przez placówkę oferują dzieciom i młodzieży dostęp do aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Miejsce Odkrywania Talentów

MDK 2 Zabrze

About My Work

Phasellus non ante ac dui sagittis volutpat. Curabitur a quam nisl. Nam est elit, congue et quam id, laoreet consequat erat. Aenean porta placerat efficitur. Vestibulum et dictum massa, ac finibus turpis.

Recent Works